<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> İnsaNews: NE İSTEDİNİZ GARİBANIN KURUŞLUK DÖVİZ BİRİKİMİNDEN ‘Yastık altındaki dövizi boz’ diyen AKP’den yeni açıklama: Kura döviz satarak müdahale yanlış

11 Ocak 2017 Çarşamba

NE İSTEDİNİZ GARİBANIN KURUŞLUK DÖVİZ BİRİKİMİNDEN ‘Yastık altındaki dövizi boz’ diyen AKP’den yeni açıklama: Kura döviz satarak müdahale yanlış
NE İSTEDİNİZ GARİBANIN  KURUŞLUK DÖVİZ BİRİKİMİNDEN
‘Yastık altındaki dövizi boz’ diyen AKP’den yeni açıklama: 
Kura döviz satarak müdahale yanlış 
Halka sürekli yastık altındaki dövizleri bozma çağrısı yapan AKP, Merkez Bankası’nın dolara müdahalesine ise karşı çıktığını açıkladı.
Dolar ve Euro’da üst üste gelen rekorların ardından Merkez Bankası, dövize müdahale ederek yükselişi kısa süreli de olsa durdurdu.
Bu hamlenin ardından konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “TCMB’nin Döviz satarak piyasaya müdahale etmesi yanlış olur” dedi.
Zeybekci, “özel sektörün Döviz riskini azaltmak için tedbirler üzerinde çalışıldığını” açıkladı.
Erdoğan ne demişti: Yastık altında dövizi olanlar…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, otomobil galerilerinin açılışında halka dövizlerini bozdurma çağrısı yaptı.
Ankara’da otomotiv ticaret merkezinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka dövizlerini bozdurmalarını ve altın ile lira almalarını söyledi. Erdoğan “Yastık altında dövizi olanlar gelsin parasını altına, TL’ye dönüştürsün” dedi.
Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: 
“Rabbim bu ülkeyi korusun. Son günlerde bir döviz meselesi çıkardılar. Dolar şöyle oldu böyle oldu ne olursa olsun. Sevgili milletim sizleri Allah için seviyorum. Yastık altında dövizi olanlar gelsin parasını altına, TL’ye dönüştürsün. Ne luzum var dövize değer kazandıracağız. Bu adımları atınca birilerinin oyunu bozulacak. Bunlar önce de bunu yaptı. 2007’de aynı şeyi yaptılar. Ben yine diyorum teğet geçecek.
Çanakkale Köprüsü için talipler gelmeye başladı. Olacak. Faiz noktasında da faizi düşürmekten başka çare yok diyorum yine aynı şeyi söylüyorum. Biz dünyaya bakalım. Amerika, Japonya, Avrupa’da yüksek mi biz neden 14-15-16’larda dolaşıyoruz.”
kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/erdogan-yastik-altinda-dovizi-olanlar-177719
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/