<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> İnsaNews: FETÖ’nün Siyasi Ayağı İçin İstihbaratçı Subay İlk Defa Isparta'da Konuştu O BAŞKANLIK GEÇMEYECEK “Yakın zamanda onları kelepçeli göreceksiniz”

10 Ocak 2017 Salı

FETÖ’nün Siyasi Ayağı İçin İstihbaratçı Subay İlk Defa Isparta'da Konuştu O BAŞKANLIK GEÇMEYECEK “Yakın zamanda onları kelepçeli göreceksiniz”


FETÖ’nün Siyasi Ayağı İçin İstihbaratçı Subay İlk Defa Isparta'da Konuştu O BAŞKANLIK GEÇMEYECEK
“Yakın zamanda onları kelepçeli göreceksiniz”

İmralı’da 8 ay boyunca terörist başı Abdullah Öcalan’ı sorgulayan Emekli Albay Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, Isparta’da önemli açıklamalar yaptı.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ÇÖKECEK

E. Albay Uğur, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik soruşturmayla ilgili 2 savcının gece gündüz çalıştığını kaydederek “Çok yakın zamanda ekranlarda gördüğünüz bazı AK Parti’li milletvekillerini ellerini kelepçeli olarak göreceksiniz” dedi.

ESRARLI FETÖ ‘SOHBETLERİ’

FETÖ’nün ışık evlerine yapılan bir baskını anlatan Emekli Albay Uğur: “15-20 çocuğun katıldığı bir sözde sohbette evi bastık. Evde yanan tütsü dikkatimi çekti. Jandarma Kriminal’e gönderdim. Çıkan sonuç şok ediciydi. Tütsüde esrar tohumu edildi”
Terörist Başı Abdullah Öcalan’ı İmralı adasında 8 ay boyunca sorgulayan emekli Albay Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, partisinin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen konferansta konuştu.

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, ülkenin içerisinde bulunduğu durumu özellikle iç güvenlik anlamında ele aldığı konuşmasında FETÖ ile mücadele konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün siyasi ayağına yönelik ciddi bir soruşturma yürütüldüğünü kaydeden emekli Albay Hasan Atillah Uğur, 2 Cumhuriyet Savcısının FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik gece gündüz çalıştığını kaydederek “Çok yakın bir zamanda televizyonlarda gördüğünüz ve FETÖ’ye lanetler okuyan bazı milletvekillerini soruşturma kapsamında elleri kelepçeli göreceksiniz” dedi.

KATİL MUTLAKA OLAY YERİNE GİDER

Uğur, “Bugüne kadar FETÖ’nün siyasi ayağına dokunulmadı. Ama şunu biliyorum. Yakın bir zamanda o her zaman televizyonda gördüğünüz siyasetçilerin ellerinde kelepçeli halde göreceksiniz. Bu konu ile ilgili 2 tane savcımız çalışıyor. Sen şu zamana kadar her rezilliği birlikte yapacaksın ama sana dokunmayacaklar. Bu konuda gece gündüz savcı arkadaşlarımız çalışıyor ve kurtuluşları yok. 15 Temmuz’da FETÖ’ye yardım eden siyasiler meydanlara çıkarak FETÖ’cülere lanet okudular. Bir cinayet araştırması yaparken ilk önce cenaze evine bakman gerekmektedir. Psikolojik olarak mantık budur. Katil illaki olay yerine gelecektir. Bizzat FETÖ’cülere destek verenler o gün meydanlardaydı. Yakında onların ellerinde kelepçeyi göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

ESRAR TOHUMLU TÜTSÜ

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, FETÖ’nün Işıkevlerine düzenlenen bir baskını anlattığı konuşmasında “FETÖ’cülerle ilgili yaşadığım bir hadiseyi anlatacağım. Ankara’da Demetevler semtinde bir ihbar geldi. Işık evi olarak kullandıkları bir ev var. Bu ev var ve burada çocuklar var dendi. İhbar üzerine bir baskın düzenlendi. İçeriye girdiğimiz zaman bir konsol ve hemen yanında masa vardı. masanın üzerinde kapağı açılmamış bir Nutuk kitabı, hemen üstünde de Atatürk portesi. İçeriye girdiğimizde de bizi karşılayan bir İran halısı gördük. Hemen yanındaki masada 15-20 çocuk var. Masanın karşısında bir televizyon ve televizyonun altında da Fethullah Gülen’in kasetleri var. Çocukların orada ne işi olduğunu sorduğumda içlerinden bir çocuk anlamıştı bana. Biz buraya istemeye istemeye geliyoruz ama buradan giderken de mutlu ayrılıyoruz, yüzümüz gülüyor demişti. İçeride ilk girdiğimde dikkatimi çeken tütsü olmuştu. Sigara içilmeyen bir evde tütsü yanması garibime gitmişti bir de üstüne çocuğun istemediği bir yerden gülerek ve mutlu ayrılması da tütsüleri Jandarma Kriminale göndermeme neden oldu. İncelenmesi için kriminale gönderdiğim tütsülerden esrar tohumu olduğu ortaya çıktı. Çocuklara esrar koklatarak Fethullah Gülen’in kasetlerini izlettiriyormuş” dedi.

TÜRKİYE 2’NCİ KURTULUŞ SAVAŞI VERİYOR

Türkiye’nin ikinci bir kurtuluş savaşı verdiğini kaydeden Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “2. Kurtuluş Savaşını verdiğimiz bu günlerde ülke içinde ve dışında ülkesi için hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hafız İbrahim Demiralay’ın şehrindeyim. Hafız İbrahim Demiralay, Isparta’da alaylar kurarak Nazilli ve Denizli’de Yunanlılarla savaşmış bir kişiliktir. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini söylemek kolay ama bunları nasıl yapacağımızı konuşmalıyız” ifadelerini kullandı.

FETÖ’YLE MÜCADELE EDENLER DEVRE DIŞI BIRAKILMAK İSTENDİ

FETÖ’yle mücadele edenlerin türlü oyunlarla görevlerinden devre dışı bırakıldığını anlatan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Ergenekon tertibinin de FETÖ tarafından düzenlenen bir süreç olduğunu söyledi. Uğur, “Devlet elbette bu örgütü bir şekilde anladı, bazı kurumları uyandı. Eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel vardı. Bu savcı arkadaşımız FETÖ’cülerle alakalı ilk soruşturmayı yapan kişidir. Bu soruşturmayı başlattı, hemen ardından kaset skandalı patladı ve derdest ettiler. Hemen arkasından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürü Adil Serdar Saçan FETÖ ile alakalı soruşturma açtı. Soruşturmanın ardından bu arkadaşımızı polislikten attılar. Ben de FETÖ ile ilgili bir klasör hazırladım ve o zamanın Genelkurmay Başkanına götürdüm. ‘Alnı secdeye değenlerle neden uğraşıyorsun?’ diye sitem etti bana. Bugün general rütbesine kadar ulaşmış, kendi ordusunu, polisini ve meclisini bombalayanlar o dönemlerde yüzbaşı rütbesindeydi. Biz bunların hepsini tespit etmiştik o zamanlarda. 2004 yılında çeşitli uydurmalar ile bizi içeriye attılar. Bize biraz içeride yat dediler. Bu biraz 6 seneme mal oldu. 6 senede çocuklarım okula başladı. Hiç umursamadım. Bizim Silivri’de yatmamız da bir vatan görevidir. İçeride yattığımız günlerin hesabını sormak, bu vatan için ölenlere hakarettir” diye konuştu.


15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL süreci ve bu süreçte yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameleri de değerlendiren Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “15 Temmuz’dan sonra OHAL kararı alındı ve ardından KHK’lar yayınlanmaya başladı. Alelacele yapılan o kararnamelerde o kadar saçma sapan kararlar vardı. askeri okulların kapatılması çok büyük hataydı. Abdulhamit döneminde bile kapatılmadı o okullar. O okulları kapatacağına, o okullarda okuyan öğrencilerin adam akıllı yetiştirilmesini sağla. O okulları kapatarak FETÖ ile mücadele edemezsin. Dünyanın her ülkesinde askeri doktor, hemşire ve hastaneler vardır. GATA’ların kapatılması çok saçmaydı” ifadelerini kullandı. Uğur, ‘Biz bunları hükümet kanadına da ilettik. Onlarda KHK’lar Allah emri değil. Revize edeceğiz’ dediler” şeklinde bilgi verdi.

O BAŞKANLIK GEÇMEYECEK

Konferansta konuşan Vatan Partisi İl Başkanı Bilal Şimşir de “Ülkemizin 3 tarafı da savaş. Terörist başı yakalandığında Türk bayrağını öpüp, milletimizin emrindeyim diyordu. Terörist başı bir lise yayınlıyor. Atatürkçü ve milliyetçi ne kadar asker varsa içeriye alınsın diyor. Hükümet ise bu listedeki Atatürkçü bütün askerleri birer birer içeriye tıkıyor. Türk milleti böyle bir zulümle karşılaşmamıştır. Emperyalistlerin hepsi biliyorlar, Türkleri yenemeyeceklerini. Bu ülke 3 cephede savaşıyor ama Cumhurbaşkanı Başkanlık diye tutturuyor. O başkanlık geçmeyecek. Türkiye ilerleyen yıllarda başı dik bir ülke konumunu alacak” dedi.
Konferansın ardından Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “Abdullah Öcalan’ı Nasıl Sorguladım” isimli kitabını imzaladı.

ajans32, 9 Ocak 2017
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/