<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> İnsaNews: 15 Temmuz'un Cumhurbaşkanı belli oldu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Darbe olsaydı Erdoğan'ın koltuğuna o isim oturacaktı

11 Ocak 2017 Çarşamba

15 Temmuz'un Cumhurbaşkanı belli oldu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Darbe olsaydı Erdoğan'ın koltuğuna o isim oturacaktı
15 Temmuz'un Cumhurbaşkanı belli oldu
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Darbe olsaydı Erdoğan'ın koltuğuna o isim oturacaktı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu 15 Temmuz gecesi ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine değinen Topçu, "Tuğrul Bey'i aradım, 'Devlet Bey'i alalım Külliye'ye gidelim' dedim. Ulaşamadık." sözleriyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ulaşmak istediğini anlattı.
Milliyet'te yer alan habere göre Topçu şu ifadeleri kullandı: 
Sonradan tutuklanan o Kutsi, 'şahsi mesele değil' diyen Muhafız Alay Komutanı'nın (Muhsin Kutsi Barış) yanına gittik. 'Sizin şahsınızla alakalı değil bu iş' diyor. Orada bütün dert ve dava şu, Külliye'nin içine girecekler güya... Orada kim var? Ben varım, Ankara Valisi var, o günkü Emniyet Genel Müdürü var, Ankara Emniyet Müdürü, Genel Sekreter Yardımcılarından Metin Bey ve Nadir Bey var. 

Bizi yere yatıracaklar, kelepçe takacaklar elimize, ayağımıza. Arkadaş da orada resim çekilecek, Cumhurbaşkanı'nın koltuğunda. Bitti olay."
O gece Cumhurbaşkanlığında çalışanların gözlerinde yılgınlık görmediğini belirten Topçu, vatandaşların tanklara elleriyle "dur" dediğini kaydetti.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/