Gazete insan: Tayyip Erdoğan’ın yeni Türkiye’si… Her yer imam hatip, her yer cezaevi!

30 Aralık 2016 Cuma

Tayyip Erdoğan’ın yeni Türkiye’si… Her yer imam hatip, her yer cezaevi!Tayyip Erdoğan’ın yeni Türkiye’si… Her yer imam hatip, her yer cezaevi!
Gerici AKP iktidarının hizmet verdiği tek alan imam hatipler ve cezaevleri. “Yetmez daha çok imam hatip” söylemleri ile halka konuşan AKP’li bakanlar, laik eğitim veren devlet okullarının neredeyse tamamı imam hatiplere dönüştürülürken, yetiştirdikleri dindar nesillerin suç oranlarının da arttığını görmezden geliyorlar.
Tabii dini eğitim alanların oranı arttıkça, artan suç oranına göre cezaevlerinde bulunanlar, bu suçları işleyen KaçAk Saray’ın “dindar nesli” değil; saltanata dur diyenlerle dolup taşıyor.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ‘tırmanan’ cezaevi nüfusu, Türkiye’nin kapasitesini gündeme taşırken cezaevi sayısının yüzde 22 oranında artırılacağı açıklandı.
Bilgi, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun 25 Mart 2016 tarihli cezaevlerine ilişkin soru önergesine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtında yer aldı.
Diken’de yer alan habere göre Tanrıkulu, soru önergesinde mevcut, ihalesi devam eden ve inşaat aşamasındaki cezaevi sayısıyla birlikte toplam tutuklu ve hükümlü sayısını sormuş, ‘cezaevlerinin kapasitesinin üstünde tutuklu ve hükümlü bulunduğu iddiası’nı gündeme taşımıştı.
Bakan Bozdağ halihazırda 370 cezaevi bulunduğunu, inşaat halindeki 58, ihale aşamasındaki 25 yeni cezaeviyle birlikte toplam sayının 453’ye yükseleceğini söyledi. Bu, yüzde 22’li bir artışa denk geliyor.

Bozdağ’ın hükümlü sayısına ilişkin verdiği bilgiler mart ayı verileri. Buna göre 179 bin 883 kişi kapasitesi bulunan ülke genelindeki ceza infaz kurumlarında 186 bin 920 hükümlü ve tutuklu barınıyor.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/