Gazete insan: Nasıl Kıyar İnsan Çocuğuna?! 7 ve 9 Yaşlarındaki Kızlarını İntihar Bombacısı Yapan Aile

29 Aralık 2016 Perşembe

Nasıl Kıyar İnsan Çocuğuna?! 7 ve 9 Yaşlarındaki Kızlarını İntihar Bombacısı Yapan Aile

Nasıl Kıyar İnsan Çocuğuna?! 7 ve 9 Yaşlarındaki Kızlarını İntihar Bombacısı Yapan Aile 

Son dönemde intihar bombacıları tarafından gerçekleştirilen ve ülkemizi kana bulayan terörist saldırılardan da gördüğümüz üzere Orta doğu intihar bombacısı üreten bir fabrikaya dönüşmüş durumda.
Bunun en şiddetli örneklerini ise yanı başımızda Suriye‘de görüyoruz. Son günlerde gündeme gelen bir video ve ardından gelen bir başka haber ise intihar bombacılarını yetiştiren zihniyeti ve ortamı gözler önüne serer nitelikte.

Geçtiğimiz hafta birçok kişiyi dehşete düşüren bir video gündeme geldi. Videodaki görüntülerin, 7 ve 9 yaşlarındaki kızlarını canlı bomba olmak için eğiten bir ailenin çocukları ile geçirdiği son anlar olduğu iddia ediliyordu.
Videoda görülen 7 yaşındaki kızın adı İslam, 9 yaşındaki büyük kızın adı ise Fatima. Aile, iddiaya göre Şam’da polis karakoluna girmeden önce uzaktan kumandayla çalışan bir fünye ile patlatılacak olan kızlarına veda ediyordu.
Suriyeli gazeteciler görüntülerdeki bu kadın ve erkeğin karı-koca olduğunu bildirirken, patlamadan sorumlu kızın da onların çocuğu olduğunu belirtiyorlardı.
Videoda kabanlarını ve berelerini giymiş küçük kızlar ile anneleri olduğu iddia edilen kadın sarılırken görülüyor.

Kamera arkasındaki bir adam ise kadına neden yaşça bu kadar küçük kızlarını cihat’a (!) gönderdiğini soruyor.
Kadın ise “her Müslümanın cihada katılması gerektiği için kimse cihat için genç değildir”diye cevap veriyor.
Sonra kadın, yaptıklıkları fedakarlıkların Allah tarafından kabul edilmesi için dua ediyor. Ardından ise “Tekbir” getiriyor.
Daha sonra ise kızlar odadan çıkıyor.

Kızların babası olduğu belirtilen adam daha önce gerçekleşen benzer nitelikli kimi terörist saldırılarından sorumlu tutuluyordu.
Adam, videoda arka planda müzik çalarken, kızların beyinlerini yıkar tarzda konuşuyor. Bu sırada onları kucağında tutuyor.
Ardından her iki çocuk da adamın isteği üzerine “Tekbir” getiriyor.
İddiaya göre bu görüntülerden kısa süre sonra, 16 Aralık günü, yedi yaşındaki bir kız, sakince Şam’daki polis karakoluna girdi. Üç polisin yaralandığı bombalı saldırıda, kız çocuğu hayatını kaybetti.
El-Vatan Gazetesi’ne konuşan polis yetkilileri ise yedi yaşındaki kızın üzerinde bombalı kemer olduğu, bunun uzaktan kumanda ile patlatıldığı ve karakolun tuvaletini kullanmak istediği bildirildi.

Bu videonun üzerinden bir hafta bile geçmeden kızını ölüme gönderen Ebu Nimr kod adlı Abdul Rahman Shaddad isimli baba da Teşrin, Şam’da vurularak öldürüldü.
Ebu Nimr, 2012 yılında kaçırılıp öldürülen Suriyeli TV oyuncusu Muhammed Rafea’nın ölümünden de sorumlu tutuluyordu.
Suriye’de 2011’de patlak veren çatışmalar dolayısıyla şu ana kadar 310 binin üzerinde kişi öldü.

Bir an önce hem akan kanın durmasını hem de kendi sapkın ideolojilerini barış ve huzur dini olan İslam ile özdeşleştirmeye çalışan zihniyetin sona ermesini umuyoruz.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/