Gazete insan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup: Kınalı kuzularımız birliklerini kendileri seçmedi

30 Aralık 2016 Cuma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup: Kınalı kuzularımız birliklerini kendileri seçmedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup: Kınalı kuzularımız birliklerini kendileri seçmedi
15 Temmuz Darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, operasyonun Türk Silahlı Kuvvetler ayağında FETÖ’cü oldukları iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanan erbaş ve erlerin aileleri artık isyan edecek duruma geldi

Darbe girişiminde emir-komuta zincirinin son halkası olan çocuklarının özellikle tatbikat gerekçesiyle kandırıldığına dikkat çeken aileler, Ordu’nun en alt kademesinde, sadece vatani görevini yapan çocuklarının darbeci olarak ilan edilmesine de tepki gösteriyor.
Durmuş Deveci, Ankara Mamak’ta bulunan 28. Mekanize Piyade Tugayı’nda vatani görevini yapan bir er. Beş ay önce darbeci ya da bilinen diğer adıyla FETÖ’cü olarak gözaltına alınmış. Fatma Hanım, Piyade Er Durmuş Deveci’nin ablası. “Kınalı kuzularımızın birliklerini biz seçmedik” diye haykırıyor isyanını. “Yurt’un Sesi’ne gönderdiği mektupta, er ve erbaşların masum olduğunu, onurları ve özgürlüklerinin geri verilmesi gerektiğini dile getiriyor, bunun için de başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililerden yardım istiyor.

Zalimin karşısında olma zamanı FETÖ’cülerin, Türk askerinin komutanları tarafından verilen emirleri koşulsuz şartsız yerine getireceğini bildiğini hatırlatan Fatma Hanım, Çünkü benim askerim namusu, şerefi üzerine yemin etmiş, ant içmişti. Vatan için verilen her emiri yerine getirmeye. Şimdi bizlerde hak, hukuk, adalet istiyoruz” diyor ve “Sevindirmeyin bizleri bölmeye çalışanları. Zulmü yapanların yanında değil karşısında olma zamanı. Gün birlik zamanı, bizlere askerlerimize yapılan haksızlığı görmek ve bu hainliği yapanlara artık dur deme zamanı” çağrısında bulunuyor.

Mahşerde hesap vermek zordur

Fatma Hanım yetkililere sesleniyor, artık kendisinin ve kendisi gibi olanların da fark edemediği sessiz çığlıklarla; “Ne olup bittiğini anlamadan yargılayıp hesabı kesip suçlayanlara hayatımızı altüst edenlerle birlik olmayın. Zulmü yapanlarla birlik olup ah, vebal yüklemeyin omuzlarınıza. Ağırdır taşıması. Mahşer günü geldiğinde

veremezsiniz hesabını. Ben rütbesi er olan kardeşim Durmuş Deveci’nin özgürlüğünü gururunu ve geç kalan adaleti istiyorum.”

FETÖ’cülerin ekmeğine yağ sürmeyin

Baba bilerek devlete emanet ettikleri çocuklarının demir parmaklıklar ardına atılmasının üzerinden beş ay geçtiğini hatırlatan Fatma Hanım, “İşte asıl darbecilerin, vatan hainlerinin yapmak istediği de buydu. Gözü gibi bakıp büyüttüğü, TSK’ya asker olarak emanet ettiği evladını kucağından alıp ortalığa atmaktı. Yaptılar da. Vatan bekçisi Türkiye’nin onuru gururu iftiharı Türk askerinin itilip dövülmesi hainlikle suçlanması idi. Onu da yaptılar. Şimdi bacak bacak üstüne atıp kıs kıs gülüyorlardır” şeklinde başlıyor mektubuna. Ve devam ediyor; “Amaçları halkı ortadan ikiye bölmekti. Bir tek tatbikat yalanıyla giydiriverdiler aslan Mehmet’imin üzerine asla oturmayan, oturmayacak olan kendi hain kıyafetlerini. Ruhlarınız, içiniz kalbiniz, çürümüş hainler. Nasıl kıydınız askerime, Mehmet’ime. Nasıl?”

Suçsuz masum asker

“Çocukları cezaevinde bizler FETO’cü değiliz” diyor Fatma Hanım ve “Okulunda okumadık, Bankası varmış kime ait olduğunu düne kadar bilmediğim. Paramız yok bankada biriktirecek. Devletimin bana verdiği asgari ücrettir. Boğazımızdan gecen ay sonunu getiremeyiz belki ama olsun. Haram değil ya. Vatanı bölmeye çalışanların bir lokması yoktur kursağımızda. Haa bir de Byook mu Byblok mu her ne halt ise o da yok. Başımız dik. Anlımız açıktır” diye döküyor, yüreğinin en derin köşelerine saplanıp kalmış acılarını.

Fatma Hanım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ulaşmak istemiş, ama gücü yetmemiş. Diyor ki; “Sayın Cumhurbaşkanım. Ordu içerisindeki hainleri bizler bilemez ve göremezdik. Birliğini bizler seçmedik. Kendi gözümüzden sakındığımız kınalı kuzularımızı vatan hainlerine emanet etmişiz bilmeden. Size ulaşmak istiyorum ama olmuyor. Ulaşamıyorum. Bir şekilde sesimizi iletmeye çalışıyoruz. Lütfen bizleri duyun bu feryadımıza
kulak verin.”
Fatma DEVECİ
Ankara Mamak 28. MKNZ Piyade Tugayı’nda er olarak askerlik yapan Durmuş Deveci’nin Ablası


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/